Techno
Dlaczego właśnie poziome?FotkiTechno/GłównaŚciągawkaMapa kontaktówWystawy, targi, imprezy
ArchiwumStrona głównaProducenciGdzie By Tu jeszczeForumGościeAutor

 
  Leszek Grelowski
  

   Mam 45 lat i mieszkam w Kaliszu , uwielbiam rowery leżące nie tylko z "nygustwa".

 Dwa pierwsze zdjęcia to trójkołowiec z przednim napędem, tylne 2 koła skrętne (kierowanie pośrednie poprzez drążki) i amortyzowane (amortyzatory niezależne na wzór przedniego amortyzatora w lekkich samolotach). To pierwsza moja konstrukcja i w sumie bardzo mała jak na leżaka. Mocowanie wszystkich kół jednostronne.

 Cztery następne fotki to trójkołowiec z napędem na tylne koło (poprzez dwa łańcuchy), przednie koła skrętne poprzez drążki-półkierownice bezpośrednio przyspawane do widelcy przednich kół. Na zdjęciach są dwa rodzaje roweru, ale to jest jeden i ten sam rower tylko może on być w wersji jedno lub w dwuosobowej. Rozkręca się go na dwie części i wstawia trzecią z siedzeniem i z pedałami wraz z dodatkowym łańcuchem, skręca się czterema śrubami i mamy już tandem.

 Ostatnie zdjęcie to czoper którym obecnie jeżdżę, ciekawostką jest to, że posiada radio. Miał walkmana z radiem zintegrowanego z lampą migającą, głośnikami i licznikiem ale niestaty jakiś uczciwy sprywatyzował to sobie.

 Na stronie Kuby z Bydgoszczy znajduje się rower z tytanu - to też moje dzieło. Mogę tylko powiedzieć, że tych ram wykonałem Trzy sztuki, dwie są jeszcze w Kaliszu. Teraz chodzi mi po głowie czoper całkowicie z laminatu, tylko kombinuję jak to zrobić by nie wykonywać formy, a żeby to ładnie wyglądało i było lekkie, z czasem mi sie uda coś wymyśleć.

Pozdrawiam

Leszek Grelowski

 

19-01-2003